Malowanie elewacji – Dlaczego warto malować elewację?

Malowanie elewacji – Dlaczego warto malować elewację?

Miejscowe odpryski tynku czy farby szybko prowadzą do dalszych zniszczeń elewacji, które na pierwszy rzut oka mogą być niewidoczne. Poza regularnym myciem elewacji warto też pomyśleć o jej malowaniu - jest to bowiem najprostszy sposób na jej odświeżenie i zabezpieczenie. Zapewnia wolniejsze osadzanie się pyłów, szpecących zazielenień oraz zwiększoną odporność na czynniki atmosferyczne. Pozwala się także pozbyć permanentnych zabrudzeń takich jak zacieki z rdzy lub przebarwienia. To wszystko gwarantuje wspaniały wygląd domu i jego zabezpieczenie na długie lata.

W wyniku ekspozycji na działanie promieniowania UV, wilgoć czy rozwój mikroorganizmów fasada staje się brudna, wyblakła i nieatrakcyjna.

Dla najlepszego efektu malowanie elewacji przeprowadzane jest kilkuetapowo:

  • Dokładne czyszczenie - w celu pozbycia kurzu, zacieków, zanieczyszczeń oraz rozwijających się mikroorganizmów. Takie przygotowanie stanowi bazę do podjęcia kolejnych kroków.
  • Naprawa uszkodzeń – wypełnienie powstałych pęknięć, od spojeń i dziur.
  • Gruntowanie – ostatni etap przed malowaniem, gwarantuje silne przyleganie farby.
  • Malowanie natryskowe – przy użyciu agregatu hydrodynamicznego z wykorzystaniem dedykowanych farb elewacyjnych.

Skontaktuj się z nami już dziś

Obsłgujemy wojwództwo mazowieckie

Góra Kalwaria, Zalesie Górne, Magdalenka, Grójec, Warka, Piaseczno, Konstancin Jeziorna, Otwock, Mińsk Mazowiecki, Warszawa, Pruszków oraz pozostałe miejścowości z województwa mazowieckiego.